clear-bug-div
واحد پول

چگونه تابلو روان دلخواه خود را انتخاب کنیم

تابلو ال ای دی مناسب من کدام است؟ آگاهانه انتخاب کنید

تابلو روان ال ای دی مناسب من کدام است؟بررسی انواع تابلو روان ال ای دی -پارامترهای مهم در انتخاب و خرید

در انتخاب یک تابلوروان چه مواردی مهم و تاثیر گذار است؟پارامترهای انتخاب یک تابلو روان ال ای دی چه چیزهایی هستند؟

در حالت کلی  5 پارامتر در انتخاب یک تابلوروان LED مناسب موثر است:

 

1) فاصله مرکز تا مرکز LED ها(یا همان پیکسل ها) :

این پارامتر که از آن با نام هایی نظیر دات پیچ یا تراکم نام برده میشود،عامل بسیار موثری در کیفیت متن و تصویر پخش شده از تابلو روان ال ای دی روان دارد.هرچه ال ای دی ها به هم نزدیک تر باشند،یعنی تراکم  LEDها بیشتر باشد تصویر و متن با کیفیت تری خواهیم داشت.البته باید به این نکته هم توجه کنید که هرچه تراکم بیشتر باشد قیمت تابلو ال ای دی روان  هم بیشتر میشود.پس باید تراکم مناسب خود را انتخاب کنید تا با هزینه های اضافی پول خود را هدر ندهید.

 

2) تک رنگ،چند رنگ یا رنگی؟

این سوالی مهم است که باید شما به عنوان خریدار تابلو روان ال ای دی به آن پاسخ دهید.باید بدانید که برای نمایش تبلیغات شما تابلو ال ای دی تک رنگ جوابگو میباشد یا خیر.این نکته هم حائز اهمیت است که تابلوهایال ای دی چند رنگ از تک رنگ گرانتر است.پس باید درست انتخاب کنید که پول شما با انتخاب نامناسب هدر نرود.

 

3) فضای باز یا فضای بسته ؟

جواب دادن به این سوال بسیار راحت است.اگر شما بدانید که تابلو روان ال ای دی قرار است کجا نصب شود جواب این سوال را خواهید یافت.توجه کنید که تابلو هایLED فضای بسته معمولا ضد آب و ضد ضربه نیستند(بر خلاف فضای باز)و شدت نور آنها هم نسبت به تابلو ال ای دی فضای باز کمتر است.   

 

4) نوع اسکن :

شاید این پارامتر کمی تخصصی تر از سایر پارامترهای تابلو روان ال ای دی  باشد اما یک مشتری معمولی تابلو ال ای دی کافی است بداند که اسکن تاثیر مستقیمی روی شدت نور تابلو روان ال ای دی دارد.

 

5) اندازه :

اندازه تابلو روان ال ای دی پارامتری است که وابستگی مستقیم به محل نصب تابلو دارد.به این معنی که اگر تابلو روان ال ای دی قرار است در مکانی نصب شود که فاصله بیننده ها از آن کم است میتوان تابلوی کوچکتری نصب کرد.اما اگر فاصله بیننده ها از تابلو ال ای دی زیاد باشد باید اندازه تابلو LED را بزرگتر انتخاب کرد.سرعت عبور و مرور افرادی که قرار است بیننده تابلو باشند بر تعیین اندازه تابلو موثر است.

 

آگاهانه و درست انتخاب کنید.


تابلو روان ال ای دی

  1. تابلو روان ال ای دی تک رنگ: این نوع از  تابلو ال ای دی یا تابلو روان ال ای دی توانایی نمایش تنها یک رنگ را دارد.به عنوان مثال تابلو روان ال ای دی تک رنگ قرمز تمامی متن ها و انیمیشن ها را تنها با رنگ قرمز نمایش می دهد.
  2. تابلو روان ال ای دی سه رنگ،هفت رنگ و به طور کلی چند رنگ :  این نوع از  تابلو ال ای دی یا تابلو روان ال ای دی توانایی نمایش چند رنگ را دارد. 
  3. تابلو روان ال ای دی رنگی یا تلویزیون شهری (تابلو LED فول کالر) : تابلو روان ال ای دی رنگی آخرین نسل از تابلوهای ال ای دی است.این تابلو روان ال ای دیتوانایی نمایش چند رنگ و سطوح آن رنگ ها را دارد.به عنوان مثالی از تابلو روان ال ای دی رنگی میتوان به تلویزیون های شهری LED در سطح شهرها اشاره کرد.این نوع تابلو ال ای دی یا تابلو روان به دو دسته Offline و Online تقسیم میشوند.تابلو LED رنگی آفلاین میتواند اطلاعات تصویری خود را از یک رم،یک هارد دیسک یا یک فلش مموری دریافت کند.تابلو ال ای دی روان رنگی آنلاین اطلاعات تصویری خود را از یک کامپیوتر،یک تلویزیون خانگی یا هر دستگاهی که خروجی تصویر دارد دریافت میکند. 
  4. تابلو روان ال ای دی رنگی سه بعدی : این  تابلو روان ال ای دی همان تابلو روان ال ای دی رنگی است که تصاویر را بصورت سه بعدی نمایش می دهد.

ادامه
حسابهای بانکی
  • بانک ملت